EN
X

İnan Kıraç

Başkan

Kariyerine 1961 senesinde Koç Grubu'na bağlı Ormak A.Ş.'de satış memuru olarak başladı. 1966 yılında Fiat Kamyonları'nın ve Midibüsleri'nin imalatçısı olan Otoyol'un Genel Müdürlüğü'ne atandı. 1970 yılında Türkiye'de üretilen Fiat Otomobilleri'nin pazarlama ve dağıtım şirketi Tofaş Oto Ticaret'in Genel Müdürü oldu. Önce Koç Holding'in Tofaş'tan sorumlu Başkan Yardımcılığı'na, daha sonra Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı'na atandı. 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar Koç Holding Yürütme Kurulu Başkanı (CEO) olarak hizmet veren İnan Kıraç, Türk Otomotiv Sektörü'nün gelişiminin her anına tanıklık etmiş, her ayrıntısına profesyonel yönetici olarak emek vermiş ve birçok dev fabrikaya imzasını atmıştır.

X

Bahattin Başoğlu

Başkan Vekili

1942 senesinde İstanbul’da doğmuş, Haydarpaşa Lisesi’nden ve İstanbul Üniversitesi-İktisat Fakultesi İşletme-Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 1967 yılında Koç Grubu’nda Otoyol Sanayi A.Ş.’de Maliyet Muhasebesi Şefi unvanı ile göreve başlamıştır. 1970 yılına kadar burada görevini sürdüren Başoğlu, yeni kurulacak Tofaş Oto Ticaret A.Ş.’nin kuruluş calışmalarında bulunarak, Aralık 1970 başında kurulan Tofaş Oto Ticaret A.Ş.’de Muhasebe Müdürü olarak göreve başlamıştır. Muhtelif kademelerde bulunduktan sonra 1981 yılında Genel Müdür Yardımcısı olmuş ve 2001 tarihinde Koç Grubu’ndan ayrılmıştır. 2001 tarihinde Kıraça Grubu’nda işe başlayan Başoğlu, halen Kıraça Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir.

X

Av. Bülent Ekren

Üye

1950 doğumlu olup, Edirne Lisesi’nden ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1974 yılında Koç Grubu’nda Tofaş Oto Ticaret  A.Ş. Hukuk Müşavirliği kadrosunda göreve başlamıştır. 1977 yılında Bursa Oto Ticaret A.Ş. şirketinde Koordinatör görevine atanmıştır. 1980 yılından itibaren Otokar Pazarlama A.Ş.  Pazarlama Müdürü görevini yürütmüştür. 1982 yılında Koç Grubu’ndan ayrılmıştır. Serbest avukatlık görevine, Otokar Pazarlama A.Ş. , Karland Otomotiv Ürünleri San. Ticaret A.Ş. ve 2003 yılından itibaren Kıraça Grubu’nda muhtelif şirketlerde devam etmektedir.

Yönetim Kurulu

Kıraça Holding Ailesi olarak, ülkemizin sahip olduğu bu eşsiz fırsatları değerlendirerek parlak bir geleceğe doğru güvenle yol alacağımızı memnuniyetle söyleyebilirim.

İNAN KIRAÇ

  İnan Kıraç

  Başkan

   Bahattin Başoğlu

   Başkan Vekili

    Av. Bülent Ekren

    Üye

    Tarihçe Kıraça Holding