TR
X

İnan Kıraç

President

Kariyerine 1961 senesinde Koç Grubu'na bağlı Ormak A.Ş.'de satış memuru olarak başladı. 1966 yılında Fiat Kamyonları'nın ve Midibüsleri'nin imalatçısı olan Otoyol'un Genel Müdürlüğü'ne atandı. 1970 yılında Türkiye'de üretilen Fiat Otomobilleri'nin pazarlama ve dağıtım şirketi Tofaş Oto Ticaret'in Genel Müdürü oldu. Önce Koç Holding'in Tofaş'tan sorumlu Başkan Yardımcılığı'na, daha sonra Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı'na atandı. 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar Koç Holding Yürütme Kurulu Başkanı (CEO) olarak hizmet veren İnan Kıraç, Türk Otomotiv Sektörü'nün gelişiminin her anına tanıklık etmiş, her ayrıntısına profesyonel yönetici olarak emek vermiş ve birçok dev fabrikaya imzasını atmıştır.

X

Bahattin Başoğlu

Deputy Chairman

1942 senesinde İstanbul’da doğmuş, Haydarpaşa Lisesi’nden ve İstanbul Üniversitesi-İktisat Fakultesi İşletme-Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 1967 yılında Koç Grubu’nda Otoyol Sanayi A.Ş.’de Maliyet Muhasebesi Şefi unvanı ile göreve başlamıştır. 1970 yılına kadar burada görevini sürdüren Başoğlu, yeni kurulacak Tofaş Oto Ticaret A.Ş.’nin kuruluş calışmalarında bulunarak, Aralık 1970 başında kurulan Tofaş Oto Ticaret A.Ş.’de Muhasebe Müdürü olarak göreve başlamıştır. Muhtelif kademelerde bulunduktan sonra 1981 yılında Genel Müdür Yardımcısı olmuş ve 2001 tarihinde Koç Grubu’ndan ayrılmıştır. 2001 tarihinde Kıraça Grubu’nda işe başlayan Başoğlu, halen Kıraça Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir.

X

Av. Bülent Ekren

Member

Board Of Directors

As the Kıraça Holding Family, I can gladly say that we will head confidently towards a promising future by using unique opportunities that our country owns.

İNAN KIRAÇ

  İnan Kıraç

  President

   Bahattin Başoğlu

   Deputy Chairman

    Av. Bülent Ekren

    Member

    History Kıraça Holding