EN
X

İnan Kıraç

Başkan

Kariyerine 1961 senesinde Koç Grubu'na bağlı Ormak A.Ş.'de satış memuru olarak başladı. 1966 yılında Fiat Kamyonları'nın ve Midibüsleri'nin imalatçısı olan Otoyol'un Genel Müdürlüğü'ne atandı. 1970 yılında Türkiye'de üretilen Fiat Otomobilleri'nin pazarlama ve dağıtım şirketi Tofaş Oto Ticaret'in Genel Müdürü oldu. Önce Koç Holding'in Tofaş'tan sorumlu Başkan Yardımcılığı'na, daha sonra Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı'na atandı. 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar Koç Holding Yürütme Kurulu Başkanı (CEO) olarak hizmet veren İnan Kıraç, Türk Otomotiv Sektörü'nün gelişiminin her anına tanıklık etmiş, her ayrıntısına profesyonel yönetici olarak emek vermiş ve birçok dev fabrikaya imzasını atmıştır.

X

Bahattin Başoğlu

Başkan Vekili

1942 senesinde İstanbul’da doğmuş, Haydarpaşa Lisesi’nden ve İstanbul Üniversitesi-İktisat Fakultesi İşletme-Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 1967 yılında Koç Grubu’nda Otoyol Sanayi A.Ş.’de Maliyet Muhasebesi Şefi unvanı ile göreve başlamıştır. 1970 yılına kadar burada görevini sürdüren Başoğlu, yeni kurulacak Tofaş Oto Ticaret A.Ş.’nin kuruluş calışmalarında bulunarak, Aralık 1970 başında kurulan Tofaş Oto Ticaret A.Ş.’de Muhasebe Müdürü olarak göreve başlamıştır. Muhtelif kademelerde bulunduktan sonra 1981 yılında Genel Müdür Yardımcısı olmuş ve 2001 tarihinde Koç Grubu’ndan ayrılmıştır. 2001 tarihinde Kıraça Grubu’nda işe başlayan Başoğlu, halen Kıraça Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir.

X

İlkan Koyuncu

Üye

1984 senesinde İstanbul’da doğmuş, Galatasaray Lisesi’nden ve Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku ve Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim dallarında yüksek lisans yapmaktadır. Yaklaşık 10 senedir İstanbul Barosu’na bağlı avukatlık yapan İlkan Koyuncu, ingilizce ve fransızca bilmektedir. Galatasaray Eğitim Vakfı, Galatasaraylılar Derneği, Galatasaray Spor Kulübü Derneği başta olmak üzere birçok vakıf ve dernekte mütevelli heyeti, yönetim kurulu üyesi ve üye olarak halen görev almaktadır.

Yönetim Kurulu

Kıraça Holding Ailesi olarak, ülkemizin sahip olduğu bu eşsiz fırsatları değerlendirerek parlak bir geleceğe doğru güvenle yol alacağımızı memnuniyetle söyleyebilirim.

İNAN KIRAÇ

  İnan Kıraç

  Başkan

   Bahattin Başoğlu

   Başkan Vekili

    İlkan Koyuncu

    Üye

    Tarihçe Kıraça Holding