EN

Anadolu’nun Bereketli Toprakları Filizlensin Kars Çiftçisine 500 Ton Organik Gübre

Kıraca Holding Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı İnan Kıraç, Kars ve ilçelerinde çiftçilere dağıtılmak üzere 500 ton organik gübre desteğinde bulundu. ‘Anadolu’nun bereketli toprakları filizlensin’ sloganıyla çiftçi başına 200 kilo olarak dağıtılacak gübre 2 bin 500 çiftçiye verilmiş olacak. Kars Ziraat Odası Başkanlığı’nın organizesiyle yapılan dağıtımlar çiftçileri memnun etti. Kıraç, ayrıca Kars, Ardahan ve Iğdır’da vatandaşlara dağıtılmak üzere 10 bin koli gıda gönderecek.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren çiftçilerin imdadına hayırsever iş insanları yetişti. Kıraça Holding A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç harekete geçerek çiftçilerin yüzünü güldürecek önemli bir adım attı. Türkiye'nin tarım ve hayvancılıkta söz sahibi Kars'taki 2 bin 500 çiftçilere 200’er kilodan 500 ton gübre gönderdi. Gübre yüklü 8 tır sabah saatlerinde Kars’a geldi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu ve Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş ile Digor Ziraat Odası Başkanı İsmet Hagi tırları karşılayarak konvoy halinde dağıtım merkezlerine götürdü. Tırların bir kısmı Kars kent merkezinde bir kısmı da Digor ilçesine hareket etti.

Digor’a ulaşan tırlar çiftçiler tarafından alkışlarla karşılandı. Çiftçiler, bu zor zamanlarında desteklerini gördükleri Kıraca Holding Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı İnan Kıraç’a teşekkür ettiler. Kars şehir merkezinde Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş, Digor ilçesinde de Ziraat Odası İsmet Hagi öncülüğünde dağıtılan gübreleri teslim alan çiftçiler, İnan Kıraç’ın bu girişiminin tüm iş insanlarına örnek olmasını istediler.

Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş, "Kıraç Holging Kars'taki çiftçilere Kovid-19 nedeniyle zor günler yaşayan çiftçilere gübre gönderdi. Organik gübre Kars çiftçisinin elinden toprakla buluşacak. İnşallah 2020 yılı bereketli bir yıl olacak, bunda Kıraç Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç’a katılarından dolayı teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize dağıtılmak üzere 500 ton gübrenin gönderdi. Dar gelirli çiftçilerimize dağıtılmak üzere gelen gübreleri dağıttık. İnan Kıraç’ın destekleriyle çiftçilerimizin yüzü güldü. Tüm iş adamlarımız çiftçilerimize sahip çıkmasını istiyoruz. Ülkemiz bu süreçte üretime devam etmezse 2020 yılı sonbaharında büyük sıkıntılar çekeceğiz, Kovid-19 salgını nedeniyle dünyada herkes kapılarını kapatmış ihracat yavaşlamış durumda, ithalat yavaşlamış durumda. Biz kendi kendine yeten bir ülke olarak fedakarca çalışan çiftçilere bu süreçte çalışmasını sürdürüyor. Koronavirüs nedeniyle herkes evindeyken çiftçilerimiz tarlalarında ekim yapıyor, bu süreçte üretime katkı sundukları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Digor Ziraat Odası Başkanı İsmet Hagi ise Kars çiftçisine verilen destekten dolayı iş insanı İnan kıraç’a teşekkür etti. Hagi, "Koronavirüs salgınında bize destek olan İnan Kıraç’a teşekkür ediyorum. Çiftçilerimiz zor durumdaydı iş adamımız hemen el uzattı destek verdi, dar gelirli her çiftçimize 200’er kilo gübre desteği verildi. Bu gübre çiftçilerimize çok iyi bir destek olacak. Bu destek başka iş adamlarına da inşallah örnek olur." diye konuştu.

Digor Belediye Başkanı Nebi Kerenciler ise "Koronavirsü salgınında vatandaşlarımıza destek oldular, ilçem adıma halkım adıma çok teşekkür ediyorum dar gelirli çiftçimize önemli bir katkı sundular destek oldular, çiftçilerimizin yüzünü güldürdüler rabbim de onların yüzünü güldürsün." açıklamasında bulundu.

Anadolu’nun Bereketli Toprakları Filizlensin Kars Çiftçisine 500 Ton Organik Gübre
Suna Ve İnan Kıraç Vakfı İnsan Kaynakları