Kıraça Holding
Anasayfa | Site Haritası | İletişim
English
 

Hexagon Mühendislik

Hexagon Mühendislik
Hexagon Mühendislik

Hexagon Mühendislik

Hexagon Mühendislik

Hexagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş. (Hexagon Studio), 2005 yılında "ulaşım ve savunma sanayi çözümleri üreten öncü tasarım ve mühendislik firması olmak" vizyonuyla kuruldu.

Bugün “Ürün Konsepti” adımından başlayarak tasarım ve geliştirme sürecinin tamamında çözüm ortağı olarak yer almayı hedefleyen Hexagon Studio, sahip olduğu deneyimli insan kaynağı ve Ar-Ge alt yapısıyla ülkemizin mühendislik alanında sahip olduğu potansiyeli daha da ileri düzeye taşımak üzere projelerini yürütüyor.

Ar-Ge deneyimini her geçen gün artırarak yatırımlarını şekillendiren şirket, 2011 yılında TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern yeni binasına taşınarak bütün süreçleri entegre bir şekilde hayata geçiriyor. Aynı yıl, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde Ar-Ge Merkezi Belgesi almaya hak kazanan Hexagon Studio, 2020 yılında ‘Avrupa’nın önde gelen mühendislik ve tasarım firmalarından biri olmak’ amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Çalışan sayısı itibarıyla birden çok projeyi eş zamanlı yürütebilme ve projelerdeki dönemsel ek kaynak ihtiyacını kendi içerisinde çözebilme yetisine sahip Hexagon Studio, bünyesinde barındırdığı model ve prototip atölyesinde, tasarımını yaptığı ürünlerin 1:1 ve/veya ölçekli model, statik/fonksiyonel prototiplerini üretebiliyor. Bu özelliği anahtar teslim çözümler üretmede Hexagon Studio’yu her zaman bir adım önde tutuyor.

Hexagon Studio, özellikle tekne imalat sektörü için kritik öneme sahip kalıp üretimine yönelik model işleme alt yapısının gelişmişliği ile Türkiye’de bulunan en büyük işleme merkezlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Firmanın 2014 sonu itibarıyla TÜBİTAK-TEYDEB kapsamında desteklenen 18 adet; SANTEZ programı kapsamında desteklenen 3 adet Ar-Ge projesi mevcut bulunmaktadır.

www.hexagonstudio.com.tr

Hexagon Studio

Hexagon Studio